Найбільшими підприємствами на сільгоспринку України, є, поза всяким сумнівом, агрохолдинги . Вплив цих підприємств важко недооцінити. Саме вони дають левову частку ВВП країни, створюють робочі місця, регулюють ціни на продукти харчування. Експорт України на 40% становить сільгосппродукція, а це результати роботи агрохолдингів та інших фермерських господарств.

Агрохолдинги України - вертикально інтегровані структури економічної системи. Підприємства, що мають в своєму складі два суб'єкти:

  • Материнська компанія
  • Дочірня компанія

- Материнська компанія, як правило, бере на себе відповідальність за зовнішні економічні зв'язки: закупівлю посівного матеріалу, засобів захисту рослин, добрив, сільськогосподарської техніки.

- Дочірні підприємства, отримують право на операційне управління процесами на місцях.

Агрохолдинги України сьогодні, це не просто підприємства з земельним банком понад 100 тис. га. На сьогодні, помітно знижується накопичення земельних ресурсів великими агро корпораціями. Все більше уваги приділяється веденню ефективного самого процесу вирощування сільгосппродукції. Поліпшення та оптимізація виробництва, використання нових технологій, агрохімічних добавок робить вирощування і реалізацію зерна набагато більш ефективним, ніж просто збільшення кількості земельних ділянок. Сьогодні важливість не в кількості, а якості. Оптимізація земельних питань пов'язана і з керуванням. Набагато простіше управляти компактно розташованими територіями. Сьогодні можна підвищити урожай (а ним і прибуток) від діяльності

Величезні земельні території в наш час - далеко не гарант високої і стабільного прибутку. Сьогодні ставку потрібно робити не модернізації виробництва, використання точних технологій при посіві і обробці, нових стійких до хвороб і погодних умов гібридів посівного матеріалу. Це дозволяє бути менш залежними від кліматичних факторів.

Важливим аспектом також є модернізація виробничих потужностей і устаткування, які безпосередньо впливають на виробництво продукції, сушка, доробка і т.д. Це дозволяє значно підвищити ціну на готову продукцію.

Таким чином, можна спостерігати таку тенденцію: агрохолдинги України все більше і більше уваги приділяють інвестицій та нововведень, з метою підвищення ефективності і прибутку.

avtomag.kiev
avtomag Киев

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації