Подивився інтерв'ю Віталія Портникова з Остапом Дроздовим і я погоджуюсь з паном Віталієм, що твердження «Україна це Антиросія» є не зовсім правильним.

На міг погляд все складніше. Україна це Європа, а сучасна Росія це Антиєвропа. І таке ціле формулювання є важливим. Не потрібно відділяти себе від цивілізованого світу як це хоче кремль. Нагадаю, що власне диктатор Путін цю тезу «Україна це Антиросія» так яскраво поширив.

Але, мабуть, кремлівські психи хочуть не тільки, щоб ми себе відділяли від Європи. Вони транслюють цей меседж і на Європу, таким чином кажучи, що «або антиросійська Україна, або мир з Росією». Це поганий меседж.

А ще вони транслюють цю тезу і на внутрішню аудиторію, таким чином додатково виправдовуючи наявну агресію. І водночас використовуть це як додатковий аргумент для своїх громадян у необхідності знищення України як держави. Так, так само як інші меседжі «Росія не може існувати без України», «Захід хоче вкрасти Україну в Росії, щоб Росія не була могутньою» і так далі. Всі ці тези направлені на виправдання російської агресії та знищення України як держави.

Тому не поширюйте російську тезу «Україна це Антиросія», краще кажіть довшу, але правильну тезу «Україна це Європа, а Росія це Антиєвропа». Правильні формулювання важливі. Завжди.

До речі, напишіть в коментарях, з якими ще російськими меседжами націленими на знищення України як держави стикалися ви. Дякую.