Шановні, не існує "не чесного суду" , не існує "не справедливого суду", "корумпованої судової системи" тощо.

Коли вживають "не чесний суд" або "не справедливий суд", то мають на увазі, що або це не суд, а пародія чи театральна вистава (коли актори, які виносять рішення, плюють на закони), або в нас недієве чи відсутнє законодавство. Але тоді треба так і говорити. Театральна вистава - це театральна вистава, а погане законодавство - це погане законодавство. Суд за визначенням не може мати таких характеристик.

Щодо корупції в судовій системі. Якщо в судовій системі є корупція і судова система не самоочищується від корупції, то значить судової системи як такої немає, а є якийсь замінник. Замінник масла -- маргарин, дермантин -- замінник шкіри. Замінник це не оригінал. Замінник має свою назву - - використовуйте її і у випадку з судами. Так і кажіть "корупційна система для створення ілюзії судочинства" тощо.

На жаль вживаючи різні такі вирази ми легалізуємо їх як норму. Тому потрібно називати все своїми іменами. Якщо у нас немає судової системи, то давайте визнаємо це і збудуємо її нарешті. Судова система це складова невід'ємна частина фундаменту країни, без якої все буде давати збій.

Без фундаменту (або каркасу у випадку певних оригінальних конструкцій) будинок довго не простоїть і будуть завжди проблеми. Так і держава без судової системи не може нормально існувати, а тим більше розвиватись. Держава без судової системи не може бути правовою, бо права це не тільки текст законодавчих актів, а й механізми їх забезпечення.

Північна Корея, наприклад, має в офіційній назві "демократична". Але ми ж знаємо, що тюрма поширена на всю країну - це не демократія, що назва не відповідає дійсності.

Так із термінологією щодо судів. Судова система або є, або немає. І можете добавляти в назви і "демократична" і "народна", але правди це не змінить.

Так що ще раз.
Корупція в судах - - значить відсутність судової системи. Корупційний суд це вже не суд.

"Не чесний не справедливий суд" - - або відсутність судової системи, або не якісне законодавство.

До речі, без судової системи нам не світить ні НАТО, ні ЄС. Так само як і не світить якесь світле майбутнє навіть нашим нащадкам.

anri.kovalchuk
Anri Kovalchuk

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації