site.ua
член клубу
  • "Хочете працювати за кордоном – будь ласка, рабства в Україні немає". В. Зеленський, 9 травня 2020 року

Декілька років тому британський історик Джеррі Тонер вирішив у максимально популярній формі описати специфіку рабовласництва в Давньому Римі. Для цього він написав текст "How to Manage Your Slaves" ("Як керувати рабами"), стилізований під пряму мову римлянина Марка Сидонія Фалкса (вигаданий персонаж).

"Фалкс" (латиною - серп, коса, "кіготь") дає рекомендації де краще купувати рабів, як відрізнити хороших рабів від поганих, як витягнути з них максимальну вигоду etc.

Цікаво, що книга, задумана як науково-популярна історична розповідь, рекламується видавцями як дієвий посібник з сучасного менеджменту.

Наприклад, в одній з анотацій вказано, що вона "є чудовим помічником сучасному керівнику, який прагне мати працьовиту команду", а в іншій - що "поради Марка Сидонія Фалкса можуть стати корисними й для сучасних менеджерів"."

Не відомо, чи використовувався цей посібник у Трускавецькому університеті, але спроби "слуг народу" поставити під жорсткий контроль зовнішню трудову міграцію свідчать про те, що хтось з нинішніх топів читав такого роду тексти.

Звісно, все це робиться виключно з бажання забезпечити заробітчанам захист - тримісячний контракт, зареєстрований українськими службами - вбереже від короновірусу та обману з боку закордонних працедавців.

Десь так само, як заборона прогулянок парками...

P.S. Схоже йдеться про нову редакцію "суспільного договору" між владою та суспільством. В якій у останнього зухвало забирається кілька свобод (а не лише вводяться "тимчасові" обмеження на вільне пересування).

На жаль, левова частка громадян (як не парадоксально - і ті, кого це торкнеться в першу чергу) цього не усвідомлюють (

andriy.starodub
Andriy Starodub

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації