site.ua
член клубу

Міняйся або розкладайся!

Так безапеляційно твердить нам закон еволюції. Світ змінюється, і хто не встигає за ним, той стає здобутком палеонтологів.

А чому ми забуваємо, що аналогічні закони діють і в суспільстві?

Ось в природі ніби все зрозуміло: настав льодовиковий період, в кого не виросла шерсть - замерз. Прийшла посушлива епоха - хто не пристосувався до економії води - засох.

Так і в суспільстві. Ось був ти головним бухгалтером на совковому підприємстві, важною персоною був. А прийшли зміни законодавства та комп'ютеризація, і ти, зі своїми застарілими знаннями та нерозумінням 1С, поступаєшся молодій дівчині, яка обслуговує з десяток таких організацій.

Був ти шахтарем, жив як курка в маслі, але світ змінився. Шахти повикопували настільки глибоко, що частіше звідти дістають обгорілі кістки ніж якісне вугілля. І замість того, щоб міняти зайнятість, шахтарі вимагають дотацій від держави для своєї збиткової галузі (що врешті решт годує власників шахт, а не самих шахтарів).

Змінюється структура суспільно-економічних відносин, відмирають і народжуються цілі галузі. Зникають і з'являються професії.

Те що ми вчимо сьогодні, через пару років може бути вже не актуальним.

Виграє не той хто набрався інформації і навичок, а той хто навчився здобувати нову інформацію і опановувати нові навички.

Якщо ми не хочемо вимерти, наче мамонти, ми повинні швидко змінюватись ідучи в ногу з часом.

Від цього залежить як життєвий успіх окремо взятої людини, так і держави загалом.

Північна Корея вчепилась пазюрами у минуле. Південна Корея розправила крила і прямує у майбутнє.

Якщо твій фах нікому не потрібен, не чекай поки держава створить міфічні робочі місця. Змінюй професію, на ту галузь яка розвивається, в якій дефіцит кадрів.

За рік можна стати нормальним спеціалістом у багатьох видах діяльності.

А на рівні держави, доки ми будемо насильно рятувати дотаціями нерентабельні галузі економіки, доти вони, наче чорна діра, будуть висмоктувати державний бюджет, перекачуючи фінанси в кишені олігархів...

А ви готові змінюватись?

#суспільство #економіка

https://www.facebook.com/andriipopyk

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація