5ea94d06b302a.jpg

«Спросите вы у тишины, хотят ли русские войны». Рядки, відомі мало не кожному, хто народився у «тюрмі народів» — СРСР. Рядки, які для України сьогодні звучать не як запитання з натяком на миролюбність. Вони звучать набатом як ствердження, безапеляційне і неспростовне.

Вторгнення Росії у 2008-му до Грузії і у 2014-му – в Україну – свідчення такої «миролюбності». «Русскіє» не тільки хочуть, але й активно впроваджують культ війни з усіх наявних інформаційних ресурсів. І не тільки в Росії, де війна і «перемога» стали головним наративом останніх десятиліть. Інформаційним форпостом російської агітпропаганди в Україні був, є і, на превеликий жаль, залишається телеканал «Інтер».

Починаючи з 2014 року, саме «Інтер» під кураторством ФСБ, нав'язує українцям нову формулу «побєдобєсія» — т.зв. «Бєссмєртний полк». Чорна геніальність ідеї у тому, що «дєдов на палках» можна носити ще років 100-150, — полк же «бєссмєртний».

І не важливо, якою ціною давались перемоги Другої світової війни, не важливо, у яких умовах доживають свого віку справжні ветерани у тій же Росії. Важливо одне – культ, який дає змогу російській владі щороку заявляти про своє «вєлічіє».

Однак про Україну. Цього року, зважаючи на введені Урядом України карантинні заходи, «Інтер» запровадив абсолютно нову форму одурманення величчю – Марш пам'яті онлайн. Себто, кожен бажаючий може зареєструватись на спеціальному сайті каналу і долучитись до т.зв. Маршу дистанційно. А «Інтер» усе це покаже в ефірі, знову прямо заявляючи про «одіннарот» і героїзм «савецкіх людєй».

Звісно ж, не обійдеться в ефірі «Інтера» і без бравурних пісень, і без георгіївських стрічок, і без Сталіна – вождя переможця. Елементи зомбування і «єдінєнія» не змінюються з часом, однак наслідки такої психологічної обробки маємо можливість спостерігати на Донбасі і в Криму. Там теж кричали: «Путін, ввєді …».

Мета всього дійства на «Інтері» – психологічна обробка і повернення до радянських постулатів. Нічого особливого, просто інформаційна експансія під приводом чергового відзначення Дня Перемоги. У той час, коли увесь світ віддає шану і данину пам'яті загиблим 8 травня, агресор Росія масово СВЯТКУЄ трагедію світу.

Не вдаючись у глибокі історичні екскурси, для розуміння глибини маразму російської пропаганди, варто тільки зупинитись на історичній участі Росії у війні … на боці нацистської Німеччини. Там і царський російський триколор, і георгіївська стрічка, і ще багато всього. «Інтер» це обов'язково покаже як атрибути «Пабєди». Заборонені в Україні для демонстрації.

Однак, саме російські історики стверджують, що за період з 1941 по 1945 роки у складі Вермахту служило понад 1,5 мільйона росіян.

То чим будуть «гордиться» на «Інтері» 9 травня ? І на чиї гроші та чиї інтереси нав'язує нам нібито український телеканал ?

П.С. Дані істориків про «російських фашистів», — чтобы помнили и гордились …

Збройні формування російських колабораціоністів

Козацькі