site.ua
член клубу

Схоже, влада таки знайшла найбільш простий спосіб завершити катавасію з “євробляхами”. Не війною, бо війна принесла б лише величезні втрати для рейтингу, зокрема президента Порошенка. А ласим миром.

Зранку представник президента у ВР Ірина Луценко сказала, що за два місяці буде розроблений законопроект, який заборонить незаконне ввезення в Україну автомобілів із іноземною реєстрацією та номерами. При цьому, вона додала: “У ці дні ведеться робота над новими умовами мораторію на перевірки, на драконівські підходи, які нібито застосовуються. Однак кордон закриють, після чого з’явиться компромісне рішення для розмитнення таких транспортних засобів”. Яким буде компромісне рішення – загадка.

Після цього сьогодні під ВР було щось на зразок потасовки “Авто Євро Сили”, чи “Автомайдану” з поліцією – хтось хотів підпалити шини, копи не дали, якогось мужика затримали, назвавши провокатором.

Але на фоні всього цього нарешті окреслився сценарій вирішення проблеми. Наразі він полягає не у прийнятті якогось із законопроектів, котрі наразі лежать десь “під далеким столом” Ради – про них детальніше згодом. А зовсім в іншому, простому способі, який вже окреслила голова Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики, народний депутат від БПП Ніна Южаніна.

“Коли ми порахували, це абсолютно невеликі суми сплати митних платежів. Категорія до 2200 см кубічних, 2-га категорія автомобілів, це в районі 1 тис. євро. Наступна категорія – 1,2 – 1,4 тис. євро”, – заявила вона.

Южаніна уточнила, що це рішення стосується авто на іноземних номерах як пізніше 2010 року випуску, так і пізніше 2000 року.

Тобто, влада планує дати можливість людям, котрі вже ввезли “бляхи” в Україну, але не можуть їх розмитнити через обмеженняпо Євро 5 – машини старші 2010-го року – зробити це. Умовний Вася, який завіз Ауді А 4 2002 року випуску, куплену в Литві за 1 500 – 2000 євро,тепер зможе сплатити ще умовну тисячу і поставити замість “євробляхи” український номер. Після цього, на думку влади, цей Вася більше не буде мати справу з “Авто Євро Силою”, гнобити президента Порошенка і стояти під ВР. А “Авто Євро Сила” втратить ядро прибічників, хоча, насправді незадоволеними лишаться багато ділків, котрі заробляють “ганяючи” авто з ЄС. Натомість, керівництво держави задовольнить за різними підрахунками від 1 млн до 3 млн громадян “євробляхерів”. Для тих же, котрі все ж таки дружать з головою і зрозуміють, що їх дурять, обмеження із розмитненням не нижче Євро-5 (а скоро і всі Євро-6) не зняли, будуть робити вигляд обдумування компромісного рішення, про яке говорила Луценко. Тягнутимуть час.

Дуже цікаво, яким чином зможуть перекрити ввезення “блях” після прийняття нового Закону. І взагалі, цікаво, чи спрацює переможний сценарій влади. Чомусь здається, що заспокояться далеко не всі. Бо головна умова – скасування обмежень Євро 5 і європейські правила розмитнення. У “Авто Євро Силі” вже сказали, що сьогодні силовим розгоном було спаплюжено ідею мирного мітингу і взагалі, навряд чи вони підуть на умови влади. Бо вже не пішли. Але наразі йдуть з центру столиці.

А тепер трошки про ті Законопроекти, які лежать, але не сильно ворушаться.

№5567 нардепа Володимира Парасюка передбачає введення “абонплати” для власників “блях” – 0,3% -3,6% від вартості повного розмитнення в місяць. Це дозволить їм їздити легально і розмитнити свої авто в розстрочку. Для воїнів АТО – все безкоштовно.

№5561 кількох авторів-нардепів пропонує скасувати екологічні стандарти для авто на “євробляхах” і ввести замість них обов’язкову сертифікацію або технічний контроль.

№5562 пропонує, зокрема, прибрати із Закону від 31-го травня 2016-го року про пільгове розмитнення авто вимогу про Євро-5, продовжити термін дії з 2018 по 2020 рік і скасувати обмеження про ввезення не більше 1 машини на рік із забороною на продаж – той самий рік.

Джерело:andreykovi.com

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація