Можна багато говорити про політичні події в Україні, про економіку, міжнародні борги, але одна з найголовніших, я б сказала вже "народних", бід до сьогодні залишається відкритою - відсутність якісних доріг. Майже у кожному українському населеному пункті про цю біду говорить кожен другий.

Ця проблема всім близька і болюча, і з нею, як правило, звертаються до місцевої адміністрації. Втім, відповідь завжди одна: "Немає коштів!". Розповів мені житель села Великі Кринки, що на Полтавщині.

І це катастрофа.

Дорога від села Великі Кринка та села Землянки

Важливу роль у руйнуванні автомобільних доріг відіграють перенавантажені вантажівки. Траса не витримує такої ваги і утворюються широкі ями. Про це часто пишуть у засобах масової інформації. Але результат один. Точніше, його відсутність.

Фото з Інтернету


Втім, по антирейтингу бід українських населених пунктів жахливих доріг "наздоганяють" лише великі, часом величезні, мусорні звалища, які утворились на окраїнах сіл та міст. Окрім, смердючого запаху, вони утворюють справжню екологічну катастрофу.

Останнім часом цю проблему намагаються вирішити найдурнішим способом - спалюванням. У результаті, хмара токсичних речовин летить до населених пунктів, а потім там осідає.

Мусорне звалище поряд з селом Великі Кринки

Мусорка на території села Великі Кринки

Ці "пейзажі" досі залишаються "валятися" поряд з селами та містами і, з часом, змінюється лише їхній масштаб. Він розширюється.


Ось, про що треба писати. Ось, про що треба говорити. Ось, що треба вирішувати.Фото: Анастасія Рокитна, Валерія Солодовник

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація