Троє депутатів Дергачівської районної прострочили терміни подання електронних декларацій. Ще троє взагалі не подали декларації до сайту НАЗК. Шестеро депутатів приховують реальну вартість свого майна.


Відповідно до статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 р. № 1700-VII державні службовці, інші суб’єкти декларування, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік. Отже останній день подання такої антикорупційної декларації за 2017 рік – 31 березня.

Троє депутатів Дергачівської районної ради несвоєчасно подали свої декларації. Серед них опинилися депутат фракції «Наш край» Андрющенко Володимир Володимирович, депутат фракції БПП «Солідарність» Небоженко Володимир Анатолійович та депутат фракції ВО «Батьківщина» Куриленко Тамара Степанівна, котра стала лідеркою у простроченні термінів подання. Жінка більше ніж на місяць запізнилася із поданням електронної декларації

Небоженко Володимир Анатолійович вже другий рік поспіль не встигає за дедлайнами і несвоєчасно подає декларацію.Проте серед депутатів Дергачівської районної ради є і такі, хто взагалі вирішив не подавати декларацію за минулий рік календарний рік. До трійки порушників увійшли Блажко Вікторія Юріївна від фракції «Батьківщина», котра у 2017 році майже на місяць прострочила терміни подання, Довбій Сергій Миколайович і Фоміна Тетяна Афанасіївна від фракції «Відродження».

Депутат фракції «Відродження» Квартенко Євген Олексійович подав до реєстру НАЗК декларацію за 2017 рік, не зазначивши в ній вартість квартири, котру придбав у 2016 році. Без інформації залишилися і автівки депутата, а саме Audi Q7 та VOLKSWAGEN TIGUAN, придбані у 2013 та 2016 роках відповідно.

Ще одна депутатка з цієї ж фракції Марусич Надія Іванівна у 2017 році придбала земельну ділянку площею 75108 м2, але теж у декларації не зазначила її вартість.

Родина депутата районної ради Луценко Іван Миколайович від фракції БПП «Солідарність» за період 2014-2017 рр. придбала декілька земельних ділянок, загальною площею 142 153 м2, проте не вказана вартість жодної з них.

Колега депутата по фракції Кушнарьов Роман Сергійович у своїй декларації не зазначив вартість земельної ділянки площею 2222 м2, власником якої став у 2016 році. Дружина депутата Кушнарьова Тетяна Олексіївна у минулому році отримала право власності на земельну ділянку розміром 2500 м2 і теж не вказала її вартість.

Окрім цього депутат районної ради вказав занижену вартість на своє авто HYUNDAI SANTA FE 2011 року випуску. Чоловік зазначив, що у 2017 році придбав машину за 40 000 грн, хоча найдешевше авто такого ж року випуску на сайті auto.ria коштує більше 338 000 грн.


Якщо суб’єкт декларування умисно не подав декларацію та сума завідомо недостовірних даних перевищує 344,5 тис. грн – настає кримінальна відповідальність. Стаття 366-1 Кримінального кодексу України передбачає у такому випадку штраф від 42,5 до 51 тис. грн, громадські роботи на строк від 150 до 240 годин, або позбавлення волі до двох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.


Всеукраїнський рух проти політичної корупції "Під контролем"


anastasiia.zharkova
Anastasiia Zharkova

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації