Останні дні тема Надії Савченко стала кричуще гострою і погано смердючою. Запахло гнилою політичною грою, у яку втягнули одну з 30 наших полонених, що є підсудними або засудженими за політичними мотивами громадянами України на території Росії.

Ми усі переживаємо за здоров'я і життя Надії. Вона мужня дівчина. І я сподіваюсь, що вона повернеться до нас живою і переможницею.

Проте, Путін, звісно, хворий маньяк, але він не може не розуміти, що мертва героїня для нього небезпечніша за живу. Тому дівчину, ймовірніше за все, будуть насильно поїти та годувати. І йому плювати, що це прирівнюється до тортур якимись там законами. Дрібномізким диктаторам закон не писаний.

У цій історії наймерзотніша роль належить Юлії Тимошенко. Яка два роки тому стверджувала, що у неї нібито є план звільнення Савченко, а тепер вимагає якихось особливих дій від президента України.

З її дій та висловлювань випливає здогадка, що до пані з косою нарешті дійшло: вона сама як кумир нації - не торт. Тому напередодні нових виборів вона має розкрутити і закріпити за своїм брендом іншу ікону.

Якщо дійсні найгірші мої побоювання і пані Тимошенко знову побраталася зі своїм старим другом Путіним, то на двох вони розігрують чергову трагікомедію із певними передвиборчими домовленостями. Згадайте відому стенограму засідання РНБО. Хто більш за все відстоював якнайскорішу здачу Криму окупанту?

Особисто мене вводить у тотальний ступор той факт, що ефірний час на багатьох каналах присвячується лише одній нашій ув'язненій. Чим гірші Сенцов, Кольченко, Афанасьєв? Про них телеканали і політики вже забули. А що казати про 20 з лишнім інших людей, прізвища яких ви, мабуть, і не чули? Вони також були піддані несправедливому суду і тортурам через свою любов і відданість Україні.

Про свого побратима на псевдо "Севастополь" забули вже і у батальйоні "Азов", у складі якого він був, коли потрапив у полон. Тепер "Севастополь" - кримчанин - у Росії, його судять як зрадника. Молодий хлопець отримає пожиттєве ув'язнення. А ви навіть про нього і не чули.

А є ще багато інших, історія кожного не менш драматична. Вони усі - символи української незламності. Вони усі віддали своє майбутнє за Україну.

Але на їхній піар не витрачаються шалені кошти, вони не потрібні. І якби Тимошенко не придумала собі свою гру у нову "народну месницю", у Савченко була б та ж сама доля.

Савченко має бути звільнена якнайскоріше разом з усіма іншими нашими громадянами. Ми маємо показати світові, що ми своїх не кидаємо. Кожного найневідомішого громадянина України, що опинився у лапах орків, ми маємо звільнити і зустріти в Україні із пошаною.

Бо шанс у кожного з них загинути у концтаборі чи колонії від тортур є щодня.

UPD. "Хочу обратить внимание, что в случае смерти Надежды Савченко Украина не сможет гарантировать безопасность сотрудников посольства и российских компаний. Смерть Надежды неминуемо приведет к эскалации военного конфликта на востоке, гражданским акциям протеста и дестабилизации обстановки в регионе. Фактически смерть Надежды означает начало полномасштабной войны. Мы обязаны сделать все возможное и невозможное для возвращения Надежды домой живой" - Сергій Тарута. До того "кому вигідно".

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація