Юридично нікчемна заява Зеленського про 5 питань «референдуму/опитування» одночасно з виборами/ «окремо незалежними волонтерами» - звичайний відволікаючий піар-маневр з невдалими потугами на оригінальність.

Там одночасно намагались вирішити кілька задач: збільшити явку молоді (якщо дійсно підтвердиться тема з ліґалайзом), відповідно, зменшити явку інших електоральних груп. Ускладнити процес голосування, бо все одно партія влади ці вибори програє вщент. Але цікавіші ініціаторам були, мабуть, все ж «постефекти» - використати тему «5 питань» вже після 25 жовтня для зміщення акцентів з розгромного програшу влади в регіонах. В усіх регіонах.

От тільки юридична нікчемність заяви збиває все. Бо ну не має в нас за законом президент чітко прописаного права одноосібно призначати якісь «референдуми/ опитування». В бюджеті не прописано фінансування такого дійства. А в законі – можливість подібного цілковито за приватні кошти як «приватної ініціативи». І тим більше нічого й близько такого немає в Законі про вибори – щоб уможливити вчепити потягом до процесу обрання органів місцевої влади ще і якесь «опитування» чи «референдум» в будь-якому статусі.

Тому результат буде приблизно такий же, як з ініціативою «спільного патрулювання» з катами й вбивцями: все тихо спустять на гальмах.

Всієї різниці: тут не знайшлось зайвого «в.о.Фокіна» чи «в.о.Кравчука» для озвучування дивної ініціативи, тому довелось ганьбитись особисто Зеленському. Але йому це однозначно байдуже – одним більше, одним менше...

aleksey.golobutskiy
Олексій Голобуцький

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації