Берлін сьогодні жорстко продемонстрував Москві своє принципове небажання йти назустріч в серйозних питаннях – принаймні, до того, як перший крок зробить Кремль.

--

«Посольство России в Берлине получило отказ МИД ФРГ на просьбу о содействии в обеспечении консульского доступа к А. Навальному».

--

Кремль, звісно, за стільки років працевлаштування німецьких політичних пенсіонерів до всіляких "Газпромів" звик, що домовитись з офіційним Берліном можна, питання лише в ціні. І тут раптом таке розчарування. Берлін спокійно чекає, коли Кремль виконає умови: надасть повні матеріали і свідчення. І до цього моменту – жодних поступок, жодних дозволів на зустрічі, жодного сприяння.

Це вже не натяк, це прямим текстом вказівка на те, що в двосторонніх стосунках тепер пануватиме прагматизм і слідування державним інтересам Німеччини, а не сентимент і неформальні дружні стосунки.

З іншого боку, цілком може бути, що Берлін прекрасно зрозумів, для чого "консулам" доступ до Навального. І вирішив, що живий і активний Навальний їм потрібніший, ніж "вмерлий від раптових ускладнень". А зменшення проблем зі США через той же "Північний потік 2" потрібніше, ніж дружні стосунки з РФ.

Нічого особистого, як то кажуть. Просто поточні національні інтереси Німеччини.

aleksey.golobutskiy
Олексій Голобуцький

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації