Паша-Мерседес, відомий загребущий «настоятель Лаври», в сьогоднішньому ексклюзивному інтерв’ю «Сегодня» зробив камін-аут: випадково зізнався, що український екзархат РПЦ (котрий досі прикривався назвою УПЦ МП) – це суто політичний проект, створений для боротьби за владу і ресурси. Правда прорвалась у відповідь на питання про відмову об’єднуватись в єдину помісну церкву: «...Нехай наші політики об'єднаються в одну партію. Не можуть. А беруться об'єднувати церкву».

Ну, це правда: президент, політики, як і всі християни, зрештою, досі наївно впевнені, що церква – це передусім духовне об’єднання, певною мірою культурна інституція. Вони геть не врахували стандартів контори, сформованої поголовно випускниками Вищої школи КГБ СССР: церква – це ще один орган прямого контролю громадян, ідеологічної та агітаційно-пропагандистської роботи з ними. Плюс тепер ще й контроль ресурсів: виробництв, нерухомості, землі, золота, яхт і дорогих автівок (на останньому Паша-Мерседес особливо добре розуміється).

Коротше, Паша-Мерседес поплутав церкву з «Єдіной Россієй». Трапляється...

Ну і заодно «настоятель Лаври» пішов, мабуть, на рекорд у брехні: набрехав загалом сторінок з 10 про РПЦ, автокефалію, Варфоломія, орендовану державну власність...

«Думаю, ніхто не дасть автокефалію. Поки Патріарх Варфоломій лише підтвердив, що сьогодні в Україні є одна православна церква – наша канонічна Українська Православна церква» - нагадаю, це Паша ляпнув сьогодні, коли Україна ВЖЕ має томос на автокефалію церкви. І коли Варфоломій та Іов чітко й однозначно, неодноразово повторили: жодного «московського патріархату» в Україні бути не може, це незаконно і неканонічно.

Але Паші що з того: йому сказали озвучити власне оці тези ФСБ – він і озвучує. А правда, брехня це – його не цікавило і не цікавить. Це ж не мерс представницького класу, зрештою.))

Жадібність перла з Паші як з того брандспойта протягом цілого інтерв’ю: там переважна більшість – про гроші, про багатих людей, про пожертви, про золото й будівлі, про те, що «державі не належить нічого в лаврах» і знов про те, яка корисна справа – великі пожертви... Навіть питання про передачу в користування Константинопольському патріархату Андріївської церкви Паша перевів в гроші, майно і пожертви: «...Не виключаю, що греки зажадають ще Володимирський собор і Софію. Їм потрібні кошти, які вони сподіваються знайти в Україні, і парафіяни. Адже у них дуже мало прихожан. А у нас храми наповнені людьми! У свята в Трапезному храмі близько 7 тисяч прихожан, люди моляться на вулиці, оскільки навіть Трапезний не може вмістити всіх. Причащаєш паству, так рука втомлюється. Буває до 700 осіб на свята тільки я сам причащав, а ще 7-8 чаш, з яких причащають батюшки».

Ну звісно ж: священики – це такі спеціальні люди, що збивають з парафіян гроші, якщо день вдалий – то великі гроші.))

І Паша дарма жалівся на свої «тяжкі труди» в храмі. 7000 парафіян «на свята» в храмі? 5500 причасть загалом? І оце на цілу Україну – зважаючи, що до Київської лаври дійсно на свята їдуть паломники? «Владика Павло» якось не помітив, що випадково здав реальний масштаб і впливовість своєї контори. До церковної агентури ФСБ українці дійсно геть не поспішають іти. Вони воліють триматись свого: своєї церкви, свого священика, своєї традиції і своєї країни.

І Паші це добре відомо – інакше не погрожував би в телефонних розмовах притомнішому єпископату, котрий висловив і Варфоломію, і Філарету, і президенту згоду брати участь у формуванні єдиної православної церкви України. Найпевніше, далі СФБ задіє стандартну схему проти прибічників автокефалії, котрі ризикнули піти проти Онуфрія і Кирила: напади на житло, побиття, погрози рідним, зливи компромату в ЗМІ і на «ідеологічних п’ятихвилинках з парафіянами” в «правильних храмах»... Однак на це є СБУ – і «владику Павла» вона тримає під достатньо щільним наглядом, як він сам зізнався.

Хоча помітно непокоїть формулювання «пророцтва», котрим Паша закінчив інтерв’ю: «...Переказ свідчить, що Лавра ...підніметься в небо. І не зможе в неї увійти антихрист». Все б нічого – але ми всі пам’ятаємо дії КГБ щодо церков на чужих територіях. Що вони зробили з Успенським собором, зокрема.

Не знаю, в кого як, а в мене словосполучення «підніметься в небо» щодо Лаври у виконанні агента ФСБ асоціюється тільки з тією ж вибухівкою, котрою вони нищили українські церкви під час останньої хвилі окупації. Представникам держави, котрі зараз власне почали перевірки на територіях орендованих «УПЦ МП» храмів, варто бути уважнішими і звертати увагу на незрозумілий вміст ящиків і мішків... Хтозна, що там може виявитись.

aleksey.golobutskiy
Олексій Голобуцький

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації